Повний гайд зі створення сайту, що сприяє продажам аутсорсингової компанії

Никита Семенов

Никита Семенов

CEO at SECL Group

Передмова: гайд вийшов великий, але обіцяю, це буде найцікавіше і найкорисніше, що ви читали про створення сайту аутсорсингової компанії.

Сайт — це основа маркетингу будь-якої аутсорсингової компанії. І з ростом конкуренції на ринку все більше компаній почали вкладати гроші у власні сайти. Однак, цей процес не такий простий, як може здатися, на перший погляд.  Ця стаття про наш досвід на прикладі нашої компанії. Нещодавно в SECL Group ми створили відмінний новий сайт з хорошими показниками конверсії, і це вже 6-й сайт для нас за весь час.  Протягом роботи над ним, я ретельно вивчив сотні сайтів аутсорсингових компаній та провів глибокий аналіз.

Насамперед необхідно визначитися з якою метою ви створюєте сайт. Я бачу три основні цілі таких сайтів:

  1. Іміджева
  2. Маркетинговий інструмент
  3. Рекрутингова.

Ця стаття більше про другий варіант — про створення сайту, який буде основою маркетингової активності. Такий варіант підійде компаніям, які вкладають гроші як у сайт, так і в маркетинг, особливо в SEO та контент-маркетинг, оскільки це одні з найефективніших інструментів у нашому бізнесі. Тож, якщо ви плануєте увійти в топ-10 американського Google за такими запитами, як, наприклад, «javascript development company», як ми нещодавно це зробили, тоді ця стаття саме для вас.

Такий сайт коштуватиме від 20 тис. доларів з урахуванням контенту, а вкласти в нього потрібно буде ще 50-100 тис. доларів мінімум, перш ніж він почне добре себе окупати. За термінами це від 6-8 місяців до перших результатів.  Тож цей варіант радше для компаній від 30-50 осіб і більше.  Здебільшого він є одним з основних каналів продажів у компаній середнього розміру.

До речі, іноді роблять одразу два сайти: один для клієнтів англійською мовою та один для цілей рекрутингу рідною мовою.

Дизайн

Я не вважаю дизайн дуже важливою складовою сайту, якщо тільки ви не дизайн-студія і це не ваш основний хліб. Однак, дизайн має бути зручним та створювати чудове перше враження. І, найголовніше, дизайн має відповідати цілям сайту. У нашому випадку ми створювали маркетинговий інструмент, тому дизайн був розроблений відповідно до цієї мети.

Загалом, завжди існує дилема: робити акцент на креативі або робити акцент на зручності? Для цілей маркетингу, безумовно, зручність завжди важливіша. Ми дуже старалися зробити сучасний / модний дизайн, але водночас дуже зручний і продуманий з точки зору маркетингу. Думаю, у нас це вийшло непогано.

Натхнення можна черпати на сайті Awwwards — це провідна премія у сфері вебдизайну, і всі наші колеги, які спеціалізуються на дизайні, завжди прагнуть здобути цю нагороду. Просто відфільтруйте сайти за нашою галуззю за останні 2-3 роки, і ви побачите, що таке «добре». До речі, наш попередній сайт також отримав нагороди Awwwards і Behance Interaction Award, а цей плануємо подати на премію найближчим часом.

Однак звертаю увагу: зазвичай Awwwards виграють нестандартні сайти з цікавим стилем або великою кількістю складної анімації. І часто цей креатив шкодить зручності, а для нашої мети це неприпустима жертва. Тож копіюйте з розумом, не все підряд.

У дизайні я б звернув особливу увагу на останні тенденції в стилі, приємні сучасні та нестандартні кольори, чистоту інтерфейсів, сучасні гарні шрифти, ненав’язливі анімації та інтерактив, зрозумілі й правильні заголовки, продумане меню з 5-7 пунктів, помітні лід-магніти й зацікавлюючі елементи, акценти в подачі інформації. Якщо потрібно виграти кілька нагород, тоді доведеться ще продумати круті анімації та/або різні ефекти паралаксу.

І дизайн — це не просто творчість одного художника, а результат роботи команди. У створенні дизайну беруть участь: CEO (загальна концепція та цілі дизайну), маркетолог (маркетингова структура та акценти), бізнес-аналітик (структура та наповнення сторінок), SEO-спеціаліст (оптимізація сайту загалом і сторінок зокрема), копірайтер (заголовки та розбивка на блоки), дизайнер (стиль і інтерфейси) та аніматор (анімації, якщо вони є). Саме така команда працювала у нас, коли ми створювали новий дизайн корпоративного сайту нашої аутсорсингової компанії.

New SECL Group design

Рис. 1. Новий дизайн SECL Group

Точки входу та шляхи на сайті

Під час створення дизайну, особливо окремих сторінок, дуже важливо заздалегідь продумати, з яких сторінок користувачі заходитимуть на ваш сайт. Це дозволить суттєво підвищити конверсію відвідувачів у покупців. Існує 3 основні точки входу на більшості сайтів:

  • Головна сторінка
  • Сторінки послуг
  • Блог.

На головну сторінку заходять відвідувачі, які вже десь чули про вашу компанію. Наприклад, прийшли з розсилки у LinkedIn або з вашого блогу. Для таких людей потрібно зробити класну презентацію вашої компанії й переконати, що ви саме ті хлопці, яким потрібно хоча б приділити увагу.

На сторінку послуг заходять з конкретною потребою, але багато хто з них не знають, хто ви. Їм потрібно надати як інформацію про послугу, так і базову інформацію про компанію в одному місці.

На блог заходять у пошуках відповіді на якесь питання або для отримання інформації. Більшість відвідувачів не думають про послугу або підрядника. Наша задача – дати зрозуміти відвідувачу, що ваша компанія має потенційно потрібну йому послугу і ви маєте великий досвід у тій сфері, про яку пишете. І тоді, можливо, він перейде на головну сторінку, сторінку про компанію або сторінки послуг.

Загалом, якщо подивитися на типовий шлях потенційного клієнта на сайті, він буде приблизно таким: головна (загальна презентація компанії) – кейси/портфоліо (досвід вашої компанії) – про компанію (позитивні факти про вашу компанію) – контакти (зв’язатися з вами). Рідше читають сторінки послуг, але частіше ті, для кого ця сторінка стала точкою входу. У процесі можуть бути проміжні сторінки, такі як експертиза у галузі, але це трапляється нечасто. На кожній зі сторінок типового шляху користувача ми повинні надавати йому нову корисну інформацію.

AIDA

Важливо продумати шляхи користувача та питання, які у нього можуть виникнути, як на сайті загалом, так і на окремих сторінках. Важлива інформація при цьому може повторюватися на різних сторінках і у різних форматах, щоб вона краще закріпилася в голові потенційного клієнта. Для цього можна використовувати маркетингову модель AIDA або аналогічну. Головне — не просто хаотично вставляти всі можливі блоки, а все ж продумувати та зберігати логіку.

Структура та зміст

Структура сайту базується на точках входу та шляхах користувача. На кожній сторінці можна надати багато різної інформації. Як правило, це залежить від розміру компанії та бюджету, виділеного на сайт. Але якщо ви плануєте займатися контент-маркетингом і залучати трафік на сайт, я б ретельно пропрацював як структуру, так і кожну сторінку окремо.


Головна

Сторінка-презентація завжди робиться у вигляді лендінгу. З неї має бути зрозуміло, чим займається компанія та які її основні переваги. Зазвичай на такій сторінці розміщують такі блоки:

  • Титульний блок (назва, слоган, сфера діяльності)
  • Інформація про компанію (загальні факти)
  • Послуги (за типами, за напрямками)
  • Кейси / портфоліо (відомі бренди або цікаві проєкти)
  • Галузі (опціонально, якщо є чітко виражена спеціалізація)
  • Технології (опціонально)
  • Контакти / форми

Block with cases

Рис. 2. Блок із кейсами на головній

Це базові блоки, але багато хто додатково вставляє іншу важливу інформацію, якщо хочуть на щось звернути увагу.

Про компанію

Також найчастіше у форматі лендінгу. На цій сторінці ми маємо переконати у надійності компанії та показати всі її переваги. За блоками повинно бути наступне:

  • Факти про компанію (скільки років на ринку, скільки людей у команді, де офіси тощо, в кожному випадку набір фактів свій, залежно від мети компанії та типового ICP). Наприклад, ми робимо акцент на роботу з ентерпрайзом та стабільність.
  • Клієнти (потрібно або щоб вони були дуже круті, або щоб їх було багато, а також з яких вони країн)
  • Відгуки клієнтів (або посилання на платформи типу Clutch або в LinkedIn, або відгуки прямо на сторінці з фото/відео, але в будь-якому випадку з соціальним підтвердженням)
  • Нагороди та сертифікати (опціонально, якщо є)
  • Історія (опціонально, якщо є що розповісти)
  • Чому ми? (потрібно розуміти, чим ви відрізняєтесь від тисяч подібних компаній)
  • Представлення команди (найкраще у формі загальної фотографії)
About the company, title slide

Рис. 3. Про компанію, титульний слайд

На клієнтів і відгуки потрібно звертати особливу увагу та всіляко їх виділяти. І не тільки в розділі «Про компанію». Наприклад, у нас на це часто звертають увагу, і клієнти нас хвалять за це.

Кожен блок може мати свій підрозділ, у який можна перейти.

Сюди часто включають і додаткові підрозділи, наприклад, розділ з вакансіями, підходами в роботі або інформацію про керівництво. Це опціонально.

Послуги

Один із найважливіших розділів сайту. Послуги поділяються на 3 основні групи:

  • За метою (Software Product Development, Software Re-Engineering, Application Modernization Services тощо)
  • За видом (Back-End Development, UI/UX Design, QA & Testing тощо)
  • За технологією (JS/React, PHP/Laravel, Python/Django тощо)

Можна вибрати одну з них, а можна і всі три одразу. Це більше залежить від ваших цілей. Ми обрали всі три, тому що просуваємо це все в Google.  Але більшість наших колег вибирають другу групу, а більші компанії — першу.

Також є четверта група — кастомізація готових рішень, наприклад, SAP.

І є п’ята — розробка рішень для конкретної галузі. Її часто використовують великі аутсорсери типу Epam, з кількома тисячами співробітників.

Classification of services

Рис. 4. Классификация услуг

Будь-яка послуга — це лендінг. Набір блоків залежить від типу послуги. Ми для кожного типу розробили свій набір блоків, хоч він і досить схожий.

Щоб зробити правильну сторінку послуги, яку потім можна просувати в пошукових системах, потрібно взяти комерційні запити по кожній послузі та подивитися, які лендінги в топі зараз. За змістом, блоками, кількістю символів та іншими параметрами ваш лендінг має бути не гіршим, інакше шансів на топ буде мало.

В мало конкурентних нішах такий лендінг може потрапити в топ-10 навіть без просування посиланнями. Особливо, якщо ви орієнтуєтеся не на США, а на менш конкурентні країни. Ми, наприклад, зовсім випадково почали з’являтися у видачі Південної Кореї, хоча орієнтувались на США. Звичайно, в США у нас понад 1000 ключових слів у просуванні зараз, а в Південній Кореї лише 70, але там ми можемо бути навіть у топ-3 за такими запитами, як «python development service» або «react development service».

До речі, вважається, що ті запити, які самі потрапили в топ-20-30, можна просувати посиланнями. Все що далі – потрібно дооптимізувати спочатку.

Тут важливо згадати про точки входу. Значна частина відвідувачів почне знайомитися з вашою компанією саме з лендінгу конкретної послуги. Тому в такому лендінгу потрібно давати інформацію не тільки про цю послугу, але і про компанію в цілому. Буде невелике дублювання інформації з головної, про компанію та інших розділів, але це не страшно.

Кейси / портфоліо

Другий за популярністю розділ сайту після головної. Усі потенційні клієнти йдуть дивитися його, після того, як зрозуміли, чим ви займаєтеся. І тут важливо показати відомі бренди та/або великі складні проєкти.

Зазвичай проєктів у кожної компанії багато, тому варто вибрати найцікавіші. Ми показуємо або проєкти для відомих брендів, зокрема маленькі або старі проєкти, або великі та складні проєкти, але для маловідомих компаній або стартапів, або проєкти пов’язані з нашими поточними ICP. Понад 90% проєктів приховані.

Тут важливо розуміти, що багато потенційних клієнтів хочуть переглянути живі проєкти. Особливо американці люблять це робити. А ще всі оцінюють очима, по дизайну. І навіть якщо ви технічна команда і не працюєте з дизайном, однаково ваше портфоліо оцінюватимуть за дизайном проєктів, що знаходяться там. І тут одразу кілька проблем: 1. Як показувати розробку внутрішніх систем (у нас більшість проєктів таких)? 2.  Як показувати проєкт, де ви розробили тільки частину? 3. Як показувати проєкти зі слабким дизайном, у якому ви робили тільки складну технічну частину? 4. Як показувати проєкти під NDA?

Ми довго ламали голову над цими проблемами і прийшли до нашого поточного відображення портфоліо. По-перше, в каталозі проєктів у нас немає скріна проєкту, а є тематична картинка замість нього. По-друге, якщо це внутрішня система, то ми даємо скрін головної сторінки сайту клієнта, але в описі буде той проєкт, який ми реально робили. По-третє, ми прибрали посилання на проєкти, взагалі! Якщо клієнту потрібно, ми підберемо під нього набір посилань або покажемо через демонстрацію на дзвінку. По-четверте, якщо ми робили частину проєкту, ми вказуємо це у видах робіт і, якщо потрібно, акцентуємо увагу в описі, що, наприклад, дизайн ми не робили. По-п’яте, для проєктів під NDA ми вирішили в портфоліо замість назви писати «Project under NDA», але надавати його повний опис. Щоправда, останній пункт ми так і не реалізували, у нас достатньо крутих проєктів без NDA.

Cases, general catalog

Рис. 5. Кейси, загальний каталог

Якщо портфоліо велике і у вас є галузева спеціалізація, можна додати фільтрацію за галузями. Але тоді інших клієнтів, які не сильно відповідають портфоліо, можна відлякати. Ми не наважилися робити таку фільтрацію, хоча за галузями у нас є спеціалізація.

В ідеалі кожен проєкт треба розписати у форматі кейса, де окрім назви клієнта й опису проєкту ще будуть цілі, завдання, рішення, технології, команда, покроковий процес створення та інша інформація. Ми поки що не наважилися таке робити, це дуже багато роботи, але деякі колеги таке роблять. Зараз думаємо зробити один приклад такого кейса, красиво розписати та показувати клієнтам наочний приклад процесу розробки на ньому.

Ще такі сторінки кейсів можна просувати в пошукових системах за запитами типу «Development an Uber analogue». Як правило, це дуже низькочастотні запити та вийти в топ не складно.

Після всіх цих рішень ми змогли викласти всі найкрутіші проєкти і показати їх з найкращого боку. Ефективність цього розділу зросла в рази.

Галузі

Цей розділ є не у всіх, але я рекомендую його створювати. А для цього потрібно обрати ті галузі, на яких ви спеціалізуєтесь. Для потенційних клієнтів із цих галузей це буде додатковим аргументом працювати саме з вами.

У цьому розділі потрібно не просто вказати самі галузі, а ще й описати досвід компанії в цій галузі. Це і клієнти, і кейси, і рішення в конкретній галузі. Найефективніший варіант – це прив’язати розробку якихось рішень під галузь. Наприклад, розробка ERP для фінансів / банків.

Технології

Цього розділу зазвичай немає в західних компаніях, але є у багатьох невеликих і середніх аутсорсерів. Це ще одна можливість диференціації, особливо для невеликих клієнтів, які не можуть дозволити собі великих аутсорсерів і вибирають між невеликими підрядниками, які часто дуже схожі один на одного.

Ці сторінки також можна просувати в пошукових системах, ще одне хороше джерело клієнтів, хоча конкуренція тут уже давно досить висока. Чим менш популярна технологія, тим простіше потрапити в топ.

Technologies

Рис. 6. Технології, загальний каталог

Ми вперше зробили цей розділ на поточному сайті і з нього відразу пішли клієнти. Поки що не можу сказати, що їх дуже багато, нам ще потрібно потрапити в топ американського Google для більшості сторінок, але клієнти є. І ми вже можемо оцінити потенціал після того, як ці сторінки потраплять у топ, це ще одна хороша стратегія.

Блог

Цей розділ – основа всього маркетингу. Спочатку підбираємо теми, аналізуємо ключові слова, потім під них пишемо статтю і збираємо на неї трафік з пошукових систем. Далі цей трафік розходиться по всьому сайту і конвертується в клієнтів.

Секрет у тому, щоб писати дійсно корисні статті, за якими шукають інформацію клієнти, і в цих статтях, розповідати про досвід вашої компанії. І навпаки, якщо ви писатимете низькоякісний контент на кшталт «10 трендів безпеки веб-проєктів у 2024» — це клієнтів вам не принесе.

Як правило, всі хочуть просуватися за комерційними запитами (де у видачі лендинги), і там конкуренція часто надзвичайно висока.  А статті – це можливість просунутися за інформаційними запитами (де у видачі статті),  де конкуренція менша, а трафік більший. Приблизно 80% цього трафіку прочитає статтю і піде з сайту, але решта 20% — почнуть цікавитися, хто ви і чим займаєтеся.

Blog, article page

Рис. 7. Блог, сторінка статті

Тому потрібно робити блог і статті не так, як ви могли бачити у відомих ЗМІ, а постійно посилаючись на те, що ви — компанія, яка ділиться своїм досвідом. Звісно, це насамперед стосується самої теми та тексту.  Ми, наприклад, майже кожну статтю пишемо про наші кейси. Але також важливий і сам сайт.

Зокрема – це і форми для запитів, і лід магніти в різних частинах статті, і великий підпис автора з контактами, і посилання на послуги на сайті, і хороша SEO-оптимізація, і багато іншого.

Контакти

Тут, з одного боку, потрібно показати близькість до клієнта, а з іншого – офіси R&D у недорогих локаціях, а нещодавно ще й у локаціях, де немає війни.

Деякі компанії надають контакти лише відділу продажів, наприклад, у США. Але не забувайте, що клієнти не дурні і можуть без проблем подивитися локацію ваших співробітників у LinkedIn.

Ще деякі прибирають проблемні локації, в яких триває війна. Ми вирішили Україну не прибирати з сайту, але додали країни, де у нас є команди. І оскільки ще з 2020 року в нас були команди в Казахстані та Узбекистані, це не було для нас проблемою. Так Україна «загубилася» серед інших офісів і контактів, хоча багато клієнтів все одно запитують під час дзвінків, звідки ми.

Телефони можна купити у провайдера IP телефонії, наприклад, ми купили у DIDWW і зробили безкоштовну переадресацію на онлайн телефон в єдиний центр. Але клієнти майже ніколи не телефонують, зазвичай пишуть на електронну пошту.

Ще у цьому розділі ми розмістили форми для різних типів запитів. Ці форми працюють, і їх  також часто заповнюють.


Нагороди та сертифікати

На Заході цінується вища та додаткова освіта, тому різноманітні сертифікації працюють дуже добре. Більше для ентерпрайз клієнтів, але й для інших буде корисно.  Їх потрібно демонструвати на головній сторінці, в розділі “Про компанію” та на лендінгах послуг.

Існують як сертифікації всієї компанії, такі як CMMI, так і для окремих співробітників, наприклад, PMP для проєктних менеджерів або ISTQB для тестувальників.  Щодо технологій, то кожну з них потрібно розглядати окремо, часто навіть кожен фреймворк окремо.  Ми вирішили робити сертифікації для співробітників і періодично великі клієнти про це запитують. З цієї ж причини ми вказуємо на сайті про наявність різних сертифікатів і стандартів.

Окремо – нагороди, вони теж важливі. Звичайно, потрібні топові міжнародні конкурси та фестивалі. Ми спеціально подавали один наш проєкт на Awwwards та Behance Interaction Award. І одразу виграли. Це було багато років тому, але ми й досі демонструємо ці нагороди при кожній нагоді.Вони також допомагають, особливо коли у клієнта високі очікування. Але для нас це не настільки важливо, значно важливішими такі нагороди будуть для дизайн-студій або для компаній, що часто роблять різні промо сайти. Ми ж здебільшого робимо внутрішні корпоративні системи, тож на це акцент не робили.

Awards

Рис. 8. Нагороди

Довіра

Всі ми працюємо віддалено, з дуже далеких локацій і в більшості випадків без реальних зустрічей наживо. Тому тут одразу виникають проблеми з довірою. Це досить проста психологічна особливість людей, ми так влаштовані. Тому дуже важливо з усіх боків показувати, що нам можна довіряти, зокрема й через сайт, адже саме за ним вас будуть оцінювати.

Лайфхаки для створення / підвищення довіри:

  1. Круті клієнти. Відомі бренди завжди викликають довіру. Завжди намагайтеся працювати з такими. Навіть якщо для цього потрібно взяти проєкт із нульовою маржею або це дуже маленький проєкт чи проєкт для невеликої країни з низькими рейтами – все одно беріть. Це потім окупиться. Наприклад, у нас у портфоліо є 1 відомий клієнт, з яким ми працювали 11 років тому і робили мікропроєкт, але в кейсах він є досі.
  2. Круті кейси. Бувають дуже цікаві та масштабні проєкти, але для ноу нейм клієнтів. Це теж непогано, опишіть такий кейс детально на сайті і покажіть, у чому його складність.
  3. Крута команда. Особливо СТО, архітектори, тім ліди з багаторічним досвідом. Або загальний рівень сеньйорності. Покажіть це на сайті і потім покажіть конкретних живих людей на технічних пресейлах. У нас, до речі, немає джунів у команді і ми прямо про це говоримо всім клієнтам.
  4. Фотографії / відео. Фотографії реальних людей дуже сильно підвищують довіру. Раніше ми робили загальне фото команди, і якщо у вас є така можливість – зробіть це в розділі «Про компанію». Зараз через війну співробітники роз’їхалися по різних країнах, а ті, що в Україні, нечасто відвідують офіс, тому ми відправили співробітників на професійні фотосесії і додали фото окремо. Також раніше я дуже хотів зробити професійний відеоогляд офісу, де співробітники по кілька слів говоритимуть на камеру про себе, але знову ж таки не встиг через війну. Після нашої перемоги ми обов’язково таке зробимо, це теж сильно підвищує довіру.
  5. Нагороди та сертифікати. Про це я говорив окремо, це теж дуже важливо.
  6. Чому ми. Це потрібно продумати, а не просто будь-який текст написати. Ваші реальні відмінності від конкурентів можуть теж підвищити довіру. Але відразу кажу, буде не просто, особливо для невеликих компаній.

Лід магніти та форми

Насамперед хочу підкреслити – форми працюють!  Тож не соромтеся розміщувати їх на сайті. При трафіку хоча б 3-4 тисячі людей на місяць у середньому буде 1 лід кожного робочого дня, який заповнить вашу форму. Це приблизно відповідає конверсії в 0,5%, що для нашого бізнесу досить непогано. Але це за умови, що трафік якісний, а не інформаційний, як часто роблять різні SEO-агентства. До речі, про SEO-агентства можна написати окрему статтю, у 50-70% випадків вас або спробують обдурити, або зроблять купу низькоякісного трафіку, не розуміючи суті вашого бізнесу. Тож якщо ви вже просували ваш сайт і нічого не вийшло – ймовірно, проблема у вашому підряднику. Тут у мене великий досвід набивання синців, можу швидко знайти причину невдачі, тож пишіть, якщо у вас раніше не вийшло з просуванням вашого сайту.

Completed form with lead magnet

Рис. 9. Заповнена форма з лід магніту

Загальний підхід наступний: у вас на сайті багато лендінгів  і багато з них спрямовані на генерацію лідів (головна, послуги), ось на них ми розміщуємо форми та лід-магніти в різних місцях, намагаючись конвертувати потенційного клієнта.

Окремо є лід магніти в шапці сайту та в підвалі. Ми в шапці зробили анімаційний лід магніт, який  присутній на всіх сторінках сайту, а в підвалі форму з одним полем – залишити емайл. Форма працює класно, щоправда, далеко не всі відповідають після того, як залишили емайл.

Ще одна форма є в кожній статті, вона “закріплена” на екрані і завжди перед очима користувача.  І хоча майже всі наші статті про наш досвід і кейси, все одно ця форма не дуже добре конвертує. Зазвичай люди спочатку переглядають сторінку “Про компанію”, кейси та лендінги послуг, а вже потім конвертуються.

У будь-якому разі форм багато різних, у різних місцях сайту/сторінок. І вони працюють.

SEO

Це велика тема, краще найміть команду девів, яка в цьому розбирається. Тут я опишу лише основні положення, які необхідно врахувати при розробці сайту.

Головним чином Google звертає увагу на: тексти, поведінку користувачів, швидкість завантаження сайту, оптимізацію під мобільні пристрої.

Технічні аспекти:

  • PageSpeed Insights. Найкраще, щоб сайт був у зеленій зоні як для мобільних пристроїв, так і для десктопів, але це досягти дуже складно, тому у крайньому разі жовта зона, ближче до зеленої.Червоної потрібно уникати, інакше позиції будуть гіршими. Уникайте важкої анімації, важкої графіки, кастомних шрифтів і ставте Google Analytics через контейнер.
  • Robots.txt. Його потрібно створити й, за можливості, дозволити індексувати все.
  • Файл Sitemap.xml. Автогенерований, додати його потім руками в Google Search Console.
  • Title, Description. Він має бути редагований для всіх сторінок.
  • Людино-зрозумілий URL. Потрібно зробити нормальні урли.
  • Шлях. На всіх сторінках має бути повний шлях із реальними посиланнями.
  • Тег noindex і атрибут nofollow. Таке бажано не використовувати або майже не використовувати.
  • Перелінковка. Потрібно продумати якісну перелінковку: з меню/підменю, з кожної сторінки, зі статей на інші статті та лендінги послуг, з лендінгів на інші лендінги тощо.
  • Дублі контенту. Їх бути не повинно, ні повністю сторінки, ні окремі блоки. Навіть якщо вам на лендингах потрібно продублювати якийсь блок, його краще рерайтити.
  • 404 помилка. Для цього є сканери, які показують биті посилання, їх потрібно видаляти.
  • 301 редирект. Під час оновлення сайту з усіх старих сторінок обов’язково поставте 301 редиректи на нові. Причому не на головну все ставимо, а на відповідні сторінки.
  • Якості коду. Усі основні сторінки можна перевірити у валідаторі W3C. До речі, деякі технічно підковані клієнти ваш сайт теж там проганяють під час рішення про співпрацю, хоча багато хто вважає це зайвим.
  • Сторінка автора. Для блогу потрібно зробити окрему сторінку автора(ів), за змістом приблизно, як ваша сторінка в LinkedIn. Там мають бути контактні дані й посилання на активні соцмережі автора.
  • Мікроформати. Зокрема, не забудьте мікроформати для автора і контактів.
  • Alt для зображень. В адмінці має бути можливість додавати Alt текст для всіх зображень, особливо це важливо для статей.

Не забудьте зробити SSR, якщо на фронті використовується SPA (React, Vue або Angular). Google вміє індексувати такі сайти і без SSR, але для покращення позицій краще робити все максимально правильно.

Після запуску сайту не полінуйтеся зайти в Google Search Console і перевірити там помилки, а також моніторити результати протягом 1-2 місяців. Також рекомендую прогнати сайт через SEO-сканери, ми, наприклад, користуємося Ahrefs, він чудово підсвічує помилки, включно з помилками в контенті.

Мовні версії

Тут все просто: якщо ви плануєте просуватися іншими мовами, то переклад сайту — гарна ідея. Зазвичай на інших мовах ви досить легко потрапляєте в топ Google навіть без великої кількості платних посилань. У будь-якому разі вам знадобляться регіональні домени для цієї мети. Ми підрахували, що на 1 мовну версію, наприклад, німецькою, потрібно витратити близько 20 тис. дол. Це не маленькі гроші, але навіть 1 клієнт швидко окупить це.

Не забудьте, що Google вміє відстежувати телефони та адреси, тож якщо ви хочете в топ, потрібно не тільки перекласти контент, а й додати потрібні контакти.

Регіональність

Багато хто робить різні адреси та телефони. Для продажів це не погано, але тільки якщо вам є кому відповідати на ці телефони в тих часових зонах, де знаходиться обраний вами ринок.Ми особисто вирішили зробити на цьому акцент, оскільки у нас є живі співробітники і в Нідерландах, і в Німеччині, і в США.Крім того, це розмиває українське походження, що зараз може лякати клієнтів.

Ми робимо акцент на цьому і на головній сторінці, і в контактах, і на сторінці “Про компанію”, і в підвалі всіх сторінок сайту.

Мобільна версія

Не пошкодуйте грошей, зробіть окремий дизайн і верстку для мобільної версії. Це те, що само собою зрозуміло і на що звертають увагу клієнти. Крім того, на це дивиться Google і в кожної сторінки буде 2 різні позиції: на десктопі та на мобільних пристроях.

Google PageSpeed

Звісно, потрібна зелена зона. І звісно цього досягти майже нереально, якщо ви робите хороший продуманий сайт. По-перше, у вас багато контенту, по-друге, у вас багато графіки, по-третє, часто є не найпростіша анімація. Один лише Google Analytics і кастомний шрифт вас зажене в червону зону. Але, як завжди, є лайфхаки і в цьому випадку 😉

Google PageSpeed ​​Insights

Рис. 10. Зелена зона в Google PageSpeed Insights для сторінки лендинга

Я б спочатку орієнтувався на жовту зону. Це не так критично для Google і цілком досяжні результати. У будь-якому разі тут теж доведеться витратити трохи часу і грошей на оптимізацію.

DMCA

Йдеться про захист ваших авторських прав, особливо контенту від копіювання. Є чудовий сайт — DMCA.com, який за 10$ на місяць скануватиме ваш сайт і допомагатиме боротися з нелегальними копіями контенту. Для цього в підвал сайту розміщується їхній логотип.

DMCA protection

Рис. 11. Захист від DMCA.com

GDPR та Cookie Policy

Не забудьте про закони в ЄС. Усі користувачі повинні давати згоду на використання cookie при першому відвідуванні сайту. Для ЄС потрібні дві кнопки: згода і відмова, а дефолтно cookie мають бути відключені, поки користувач не погодиться. Для США просто згода. Проблема тут у тому, що Google Analytics показуватиме менше трафіку після впровадження цього модуля, оскільки не всі натискатимуть згоду.  Тому вам доведеться зробити це спливаюче вікно досить великим і помітним, деякі взагалі роблять його на весь екран.

Робити рекомендую відразу правильно, оскільки все частіше ходять чутки, що ось-ось Google почне знижувати сайти, які реалізували цю функцію неправильно.

Копірайтинг

Звісно, роблячи такий великий сайт, вам потрібно найняти копірайтера. На сайт нашого рівня знадобиться копірайтер фул тайм на термін від 6 місяців і більше (приблизно 1 якісна стаття на тиждень). Далі всі тексти перевіряє нейтів спікер перед публікацією на сайт, після якого ще потрібно перевірити текст на AI, а то деякі коректори люблять «перевіряти» текст якимось chatgpt і потім у вас будуть проблеми в Google після такої «вичитки».

Копірайтер має бути в темі та вміти писати хороші тексти, що продають, саме для вашої сфери бізнесу та спеціалізації. Як правило, на ринку таких майже немає, тож з великою ймовірністю людину доведеться донавчати.

У нас процес налаштований так: я з маркетологом придумуємо теми і ми будуємо контент-план, потім seo-фахівець підбирає ключові слова під тему статті та дивиться конкуренцію, потім я пишу план статті, потім телефоную копірайтерові та розповідаю про ЦА статті, про проблематику та про наш досвід у розрізі теми статті, іноді копірайтер ще телефоную комусь із працівників для отримання додаткової інформації, потім готовий текст я вичитую та даю правки, рідше, якщо ми пишемо щось технічне, ще вичитує тім лід.  На тему, план і дзвінок щодо статті у мене йде до 30 хвилин, ще приблизно стільки ж на прочитання матеріалу і правки. У результаті виходять дуже якісні статті, повністю побудовані на нашому досвіді.

Варіант, коли копірайтер, як якийсь журналіст, пише про все підряд – не працює, такі статті не конвертують лідів. Варіант, коли тему придумує не маркетолог – не працює, теж статті зазвичай не конвертують. І також варіант випускати тексти без перевірки якості – теж не працюють, там будуть помилки і часто серйозні, бо копірайтер не технічний спеціаліст, хоч і знайомий з тематикою. Загалом на цьому я б не економив, принаймні на початкових етапах, коли ви тільки запускаєте в роботу цей інструмент.

Напевно, це можна було б делегувати, але я поки що не хочу це робити. Я впевнений, що цей канал скоро стане основним у продажах, і тому я особисто буду тісно з ним працювати, поки за кількістю лідів ми не дійдемо до 70-100 на місяць, як я планую.

Про трафік і його якість

Далі всі ці статті/лендінги просуваються у видачі за цільовими запитами, причому не обов’язково комерційними. Ми обрали для просування США, хоча й інші країни показали непогані результати. Головне, щоб запити були підібрані правильно, і на сайт йшов якісний трафік, включаючи велику кількість потенційних клієнтів.  Далі такий добре продуманий сайт буде дуже добре конвертувати в клієнтів.

У наступних частинах напишу про контент-маркетинг, який можна починати після створення такого сайту, що продає, як описано в моїй статті.